Ewelina Urbanek-Traciak

Ewelina Urbanek-Traciak

Ewelina Urbanek-Traciak

 

“Pomóżmy dzieciom, by każde z nich stało się tym, kim stać się może.”

 

Janusz Korczak

 

Można powiedzieć, że w terapii dorosłych pacjent szuka samego siebie, a w terapii dzieci i młodzieży ważne jest, aby im pomagać być tym kim stać się mogą. Odkrywać ich talenty i usuwać przeszkody na drodze do rozwoju. Jednak dziecko nie żyje na bezludnej wyspie, żyje w systemie jakim jest rodzina. W życie rodziny wpisane są kolejne etapy, które powodują stres, konflikty, często niemożność poradzenia sobie z zaistniałą sytuacją. Zdarza się, że rodzina potrzebuje pomocy specjalisty, aby móc uporać sie z problemem.

Philip Zimbardo w wywiadzie opisuję historię małżeństwa swojej kuzynki, gdzie żona postanowiła odejść od męża. Profesor poproszony o pomoc zorganizował im spotkanie, na którym “Ona wyciągnęła listę rzeczy, które mąż robił nie tak w ciągu 30 lat małżeństwa”. Nigdy mu o tym, nie powiedziała, dotyczyło to małych rzeczy, które miały duże znaczenie: “Nigdy nie kupiłeś mi prezentu pod choinkę”, zdziwiony mąż twierdził, że oddawał jej wszystkie pieniądze, bo chciał być uczciwy. Żona wolałaby jednak, żeby zachował część funduszy i przygotował dla niej niespodziankę. Nie pomyślał o tym. Gdy o tym  porozmawiali poczuli ulgę i zdecydowali, że spróbują jeszcze raz.

Często gabinet terapeuty jest takim miejscem, gdzie członkowie rodziny, małżonkowie czy rodzice z dziećmi zaczynają z pomocą terapeuty rozmawiać o tym co naprawdę ważne, dlatego zapraszam jeśli potrzebujesz tego o czym piszę.

Swoją życiową przygodę z terapią i pedagogiką, która trwa już kilkanaście lat, rozpoczęłam myślą o studiach humanistycznych, które ukończyłam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku pedagogika – specjalizacja terapia pedagogiczna.
Jeszcze w trakcie studiów ukończyłam kurs “Systemowa Terapia Rodzin. Teoria i Praktyka”, organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin “Zdrowie Psychiczne” oraz Poradnię Rodzin Oddziału Dziennego Kliniki Psychiatrii Dorosłych w Krakowie. Dzięki temu mogę pracować z rodzinami w kontekście nie tylko wychowawczym czy pedagogicznym, ale też terapeutycznym. Możliwość pracy z dziećmi niepełnosprawnymi dały mi studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki, które ukończyłam w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie. Zdobytą wiedzę wykorzystuję podczas pracy w szkole jako nauczyciel terapeuta, gdzie mam możliwość poznawania świata dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin. Ale też uczenia szacunku do nich i do ich “inności.”Od kilku lat prowadzę świetlicę socjoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym

W tym roku ukończę 4,5 letnie szkolenie z zakresu psychoterapii i będę w drodze do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywam w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, gdzie odbyłam roczny staż. Aktualnie prowadzę tam psychoterapię indywidualną młodzieży oraz terapię rodzin. Pracuję też w Poradni Zdrowia Psychicznego jako psychoterapeuta osób dorosłych.

W ramach przygotowań do certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego odbyłam staż na Oddziale Dziennym Kliniki Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego
w Krakowie.

 

Kontakt:
tel: 510 061 920
e-mail: ewelinaurbanek@op.pl
www: Psychoterapia Kraków

 

 

Kontakt Poprzez Formularz

Dodaj (captcha):
11 + 13 =

Potrzebujesz pomocy psychologa? - poszukaj w bazie